Upcoming matches...
Tennis - Challenger Nanchang
48m
Ben Patael 4.30
Andrej Martin 1.20
Rugby Union - Super Rugby
3h 53m
Crusaders 1.06
Lions 9.30
Rugby League - NSW Cup
4h 3m
Penrith Panthers II 1.80
South Sydney Rabbitohs II 2.00
Cycling - Tour Of The Alps Stage 5
6h 3m
Alexis Vuillermoz 2.28
Roland Thalmann 1.63
Soccer - Australian A-League
6h 8m
Melbourne City FC 1.38
Draw 5.20
Central Coast Mariners 6.70
Australian Rules - AFL - Round 6
6h 8m
Port Adelaide Power 1.25
North Melbourne Kangaroos 4.00
Cricket - Royal London One-Day Cup
6h 18m
Hampshire 1.48
Gloucestershire 2.64
Basketball - Japan B League
6h 23m
Tochigi Brex 1.23
Brave Thunders Kanagawa 3.85
Volleyball - Russia Superleague Women
9h 18m
Sakhalin (w) 1.30
Dinamo Metar (w) 3.55
Ice Hockey - Czech Extraliga
11h
Bili Tygri Liberec 2.33
Draw 3.90
HC Ocelari Trinec 2.58
Concepcion Race 7 - Race 7 John Coffei 1000m
Distance: 1000m
Track: Awt
Weather: Overcast
Start Time: 10:00 AM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 10. Star Field 3.10 ND 3.00 - -
1.70 ND 1.30    
2nd 4. Padre Tierno 6.40 NSD 5.90    
3rd 9. Aires De Conquista 2.10 NTD 3.90    
Exotics
Quinella (10/4) 30.60  
Exacta (10/4) 42.30  
Trifecta (10,4,9) 259.40  
#   Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) SUPER + 5% (Place)
1
1. Life Is Good (1) 56kg
J: Luis Soto Espinoza
11.10 WT+5% PT+5%
2
2. Cornelia Vestal (2) 56kg
J: Cristian Rojas Espinosa
32 WT+5% PT+5%
3
3. Solo Contado (3) 56kg
J: Jesus Toro
5.51 WT+5% PT+5%
4
4. Padre Tierno (4) 56kg
J: Jely Barril Curin
16.10 WT+5% 6.67
5
5. Estamos Vivos (5) 56kg
J: C A Caro Donoso
13.10 WT+5% PT+5%
6
6. Pistol Kid (6) 56kg
J: Nelson Figueroa
3.71 WT+5% PT+5%
7
7. Chipi Crack (7) 56kg
J: Luis Aros Harvey
6.01 WT+5% PT+5%
8
8. Musaichi (8) 56kg
J: Ivan Carcamo
20.10 WT+5% PT+5%
9
9. Aires De Conquista (9) 56kg
J: Luis Perez
11.10 WT+5% 2.16
10
10. Star Field (10) 56kg
J: Gustavo Vera
2.71 3.21 1.74
11
11. Mehmed Giray 56kg
Scratched
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)