Upcoming matches...
Soccer - CONCACAF Gold Cup
3h 13m
Nicaragua 5.60
Draw 4.00
Haiti 1.55
Baseball - MLB
3h 18m
Philadelphia Phillies (Pivetta) 1.96
Washington Nationals (Fedde) 1.86
Basketball - WNBA
4h 13m
Phoenix Mercury 1.35
Dallas Wings 3.15
Basketball - Argentina Liga Nacional
4h 13m
San Lorenzo 1.30
Instituto 3.40
Tennis - Challenger Fergana
10h
Emil Ruusuvuori 1.50
Pavel Kotov 2.52
Cricket - World Cup Matches
13h
England 1.07
Sri Lanka 8.30
Rugby League - State of Origin Women
13h
Womens NSW 1.79
Womens QLD 2.02
Australian Rules - AFL - Round 14
14h
Sydney Swans 1.52
Hawthorn Hawks 2.52
Cricket - Womens T20
22h
England Women 1.14
West Indies Women 5.50
Rugby League - UK Super League
22h
Huddersfield 2.72
Wigan 1.46
Gold Coast Race 1 - Pacific Fair Magic Millions Maiden Plate
Distance: 1200m
Track: Good4
Weather: Fine
Start Time: 12:41 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 11. Terminology 2.70 2.80 2.90 2.70 2.70
1.50 1.50 1.60    
2nd 1. Rock 2.60 2.70 2.50    
3rd 15. Lagarde 5.80 6.00 6.80    
Exotics
Quinella (11/1) 10.00  
Exacta (11/1) 16.40  
Trifecta (11,1,15) 246.90  
First Four (11,1,15,12) 1567.70  
#     Runner (Barrier) Flucs Fixed Win Best Tote + Start Price Fixed Place Best of 3 Totes (Place)
1 2x
Form
1. Rock (19) 56kg
J: Kerrin McevoyT: M, W & J Hawkes
10 8 8.5 8 8.01 8.20 2.61 2.70
2 32x
Form
2. Altair (9) 56kg
J: Hugh BowmanT: C J Waller
6 5 4.8 5 4.81 5.50 1.86 2.00
3 38x
Form
3. Brilliant Mind (12) 56kg
J: Luke DittmanT: G W Moore
8.5 11 10 11 13.10 11.90 3.41 3.70
4 23x
Form
4. Munich 56kg
Scratched
5 4
Form
5. Emergent 56kg
Scratched
6 5
Form
6. There You Are 56kg
Scratched
7 24x
Form
7. Curse Free (3) 56kg
J: Jason TaylorT: H J Norman
101 201 151 201 202 201 20.10 30.90
8 322
Form
8. Addocarr (7) 56kg
J: Craig WilliamsT: T J Gollan
14 15 17 18 20.10 21.40 4.81 5.00
9 2
Form
9. Kimi (13) 55.5kg
J: Michael WalkerT: M J Dunn
26 31 41 42 41 10.10 6.50
10 223
Form
10. Elusive Melody (16) 55.5kg
J: Ben MelhamT: Henry Dwyer
31 37 42.20 8.51 9.00
11 242
Form
11. Terminology (6) 54kg
J: Tim ClarkT: G Waterhouse & A Bott
2.2 2.5 2.6 2.7 2.91 2.90 1.41 1.60
12 3x2
Form
12. Dunbrody Power (5) 54kg
J: James McdonaldT: John Thompson
8 9 8 8.5 7.51 8.90 2.51 2.60
13 6x0
Form
13. Our Toninicconi (10) 54kg
J: Mark Du PlessisT: Tony Mcevoy
31 26 21 20.10 25.30 6.51 6.10
14 323
Form
14. Galina (14) 54kg
J: Brett PrebbleT: P & P Snowden
19 21 19 20 18.10 20 4.81 4.50
15 322
Form
15. Lagarde (18) 54kg
J: Jason CollettT: Brad Widdup
21 18.10 29 5.01 6.80
16 x22
Form
16. Boomtown Lass (21) 54kg
J: Daniel GriffinT: Chris Anderson
61 71 61 67 84.40 10.10 15.00
17 6x2
Form
17. Pipe Dream Lass (4) 54kg
J: Tegan HarrisonT: David Fletcher
101 151 101 151 152 153.50 16.10 25.70
18 423
Form
18. Boom Rocker (15) 54kg
J: N RT: S W Kendrick
151 177 215.90 20.10 33.70
19 3x2
Form
19. Kerema Mori (11) 55.5kg
J: N RT: Louise White
151 152 217.80 16.10 37.40
20 26x
Form
20. Serlina 54kg
Scratched
21 33
Form
21. Rapid Ace 56kg
Scratched
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)