Upcoming matches...
Water Polo - World Championships
51m
South Africa 3.10
Draw 8.50
New Zealand 1.50
Tennis - Challenger Nur-Sultan
2h 21m
Aleksandr Nedovyesov 1.42
Facundo Mena 2.78
Volleyball - U23 Asian Championship Women
2h 51m
China U23 (w) 1.002
New Zealand U23 (w) 21
Soccer - Philippines PFL
4h 51m
Ceres 1.01
Draw 26
Global FC 41
Basketball - Philippines PBA Commissioners Cup
5h 51m
San Miguel Beermen 1.29
Meralco Bolts 3.60
Baseball - Japan
6h 21m
Chiba Lotte Marines (K. Ojima) 2.32
Saitama Seibu Lions (K. Honda) 1.61
Handball - European U19 Championships B Women
7h 21m
Finland U19 (w) 1.06
Bosnia and Herzegovina U19 (w) 7.50
Cycling - Tour De France Stage 11 Matchups
8h 56m
Alberto Bettiol 2.04
Oliver Naesen 1.78
Golf - The Open Championship - Tournament Matchup
23h
Aaron Wise 2.10
Jim Furyk 1.73
Cricket - Vitality T20 Blast
38h
Middlesex 1.73
Essex 2.10
Kumara Race 6 - Recreation Hotel Rating 65
Distance: 1150m
Track: Dead6
Weather: Fine
Start Time: 2:00 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 15. Nopele 4.40 5.30 4.20 - -
1.80 2.10 2.00    
2nd 10. Hapi Ella 2.00 1.50 1.90    
3rd 1. Swiss Eire 1.70 1.80 1.60    
Exotics
Quinella (15/10) 14.70  
Exacta (15/10) 28.20  
Trifecta (15,10,1) 91.60  
First Four (15,10,1,8) 901.20  
#     Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) Fixed Place SUPER + 5% (Place)
1 021
Form
1. Swiss Eire (7) 58.5kg
J: Kavish Chowdhoory(a3.0)T: M & M Pitman
4.61 4.89 1.71 1.74
2 750
Form
2. Way Too Easy (12) 58kg
J: Rohan Mudhoo(a3.0)T: T & L Prendergast
6.51 7.51 2.11 2.26
3 1x9
Form
3. Bon Showvi (13) 56.5kg
J: Gee Saejorhor(a4.0)T: D Champion & K Murphy
22 31.98 4.41 8.14
4 6x2
Form
4. Cinderella (8) 56.5kg
J: N RT: K J Hampton
8.51 10.03 2.41 2.58
5 x47
Form
5. Tuff Girl (4) 56kg
J: Mubarak Kareem(a4.0)T: M & M Pitman
6.26 7.30 2.01 2.26
6 654
Form
6. Miss Maxipark 55.5kg
Scratched
7 731
Form
7. Frosted 55kg
Scratched
8 x94
Form
8. La Roccetta (17) 55kg
J: Tanya Jonker(a2.0)T: G & T Shaw
16.10 16.65 3.41 4.15
9 858
Form
9. Boyslightup 54.5kg
Scratched
10 677
Form
10. Hapi Ella (1) 54kg
J: Terry MoseleyT: K Rae & K Williams-tuhoro
5.75 5.83 2.01 2.05
11 856
Form
11. Miroslava 54kg
Scratched
12 060
Form
12. Abbey Kay 54kg
Scratched
13 760
Form
13. Prawn Star 56kg
Scratched
14 722
Form
14. Promising 58kg
Scratched
15 581
Form
15. Nopele (2) 59kg
J: N RT: S & E Clotworthy
5.01 4.57 1.81 1.84
16 x70
Form
16. Whackomaco 55kg
Scratched
17 083
Form
17. It's Pandemonium (5) 54kg
J: Zubair Bholah(a3.0)T: Steve Tyler
13.10 11.50 3.21 3.31
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)