Upcoming matches...
Golf - Made In Denmark - R1 Matchups
1h 19m
Andy Sullivan 2.28
Jordan Smith 1.63
Tennis - Challenger Jerusalem
2h 19m
Alessandro Bega 2.18
Arthur Rinderknech 1.65
Baseball - Japan
4h 19m
Tohoku Rakuten Golden Eagles (W. Karashima) 1.81
Hokkaido Nippon Ham Fighters (T. Sugiura) 2.00
Rugby League - NRL - Round 11
5h 9m
Parramatta Eels 1.41
Penrith Panthers 2.90
Cricket - MUMBAI PREMIER LEAGUE MATCH
5h 19m
NaMo Bandra Blasters 1.83
Eagle Thane Strikers 1.98
Cycling - Giro D Italia Stage 12 Matchups
6h 29m
Alexis Vuillermoz 2.70
Bob Jungels 1.44
Ice Hockey - World Championship Mens
9h 34m
Canada 1.22
Switzerland 3.75
Soccer - FIFA U20 World Cup
11h
Mexico U20 3.10
Draw 3.10
Italy U20 2.32
Basketball - VTB United League
11h
BC Zenit St Petersburg 4.20
CSKA Moscow 1.22
Handball - German Bundesliga
12h
MT Melsungen 1.25
TSV Hannover-Burgdorf 4.00
Otaki Race 7 - Aquashield Roofing
Distance: 1200m
Track: Heavy10
Weather: Fine
Start Time: 1:30 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 11. Coventina Bay 2.40 2.10 2.50 - -
1.30 1.30 1.60    
2nd 15. Cheeky Azz 13.20 8.70 12.90    
3rd 13. Dolce Amore 3.00 3.10 2.90    
Exotics
Quinella (11/15) 126.80  
Exacta (11/15) 224.20  
Trifecta (11,15,13) 1185.90  
First Four (11,15,13,2) 4282.90  
#     Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) Fixed Place SUPER + 5% (Place)
1 2x
Form
1. Powertaine (4)
J: J ParkesT: F J Auret
3.61 3.52 1.53 1.53
2 4x
Form
2. Lava Rock (2)
J: R T ElliotT: Ms L Latta
32 25.36 5.01 5.62
3 260
Form
3. Mi Gold Card
Scratched
4 Form
4. He's Done A Runner
Scratched
5 05x
Form
5. Valerius (1)
J: L T HemiT: G Lowry & G Cullen
37 49.51 6.51 9.40
6 0
Form
6. Secret Excelsior (13)
J: S J MacnabT: B W Foote
22 27.57 4.61 6.46
7 227
Form
7. Tennessee Rose (3)
J: R J HannamT: K Gray
22 15.70 4.61 3.52
8 2x
Form
8. Wicked Wench
Scratched
9 545
Form
9. Starweka (6)
J: H R AndrewT: K Gray
14.10 13.81 3.81 2.79
10 09x
Form
10. Band (12)
J: Timothy JohnsonT: G Lowry & G Cullen
47 42.69 7.51 7.93
11 Form
11. Coventina Bay (5)
J: Z W MokiT: R J Patterson
2.41 2.47 1.29 1.32
12 Form
12. Miss Princesza (11)
J: M SinghT: Ms S Gordon
22 20.11 4.41 4.15
13 6
Form
13. Dolce Amore (9)
J: R J MyersT: J W Richards
14.10 12.34 3.41 3.10
14 Form
14. Ruie's Crumpet (10)
J: A F JonesT: G Lowry & G Cullen
72 52.14 10.10 10.98
15 Form
15. Cheeky Azz (15)
T: A M Clement
122 80.80 12.10 13.81
16 x0x
Form
16. Shinnecock (7)
T: J Benner & H Wynyard
37 25.78 5.26 6.25
17 06x
Form
17. Gratuity
Scratched
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)