Upcoming matches...
Tennis - Challenger Nanchang
48m
Ben Patael 4.30
Andrej Martin 1.20
Rugby Union - Super Rugby
3h 53m
Crusaders 1.06
Lions 9.30
Rugby League - NSW Cup
4h 3m
Penrith Panthers II 1.80
South Sydney Rabbitohs II 2.00
Cycling - Tour Of The Alps Stage 5
6h 3m
Alexis Vuillermoz 2.28
Roland Thalmann 1.63
Soccer - Australian A-League
6h 8m
Melbourne City FC 1.38
Draw 5.20
Central Coast Mariners 6.70
Australian Rules - AFL - Round 6
6h 8m
Port Adelaide Power 1.25
North Melbourne Kangaroos 4.00
Cricket - Royal London One-Day Cup
6h 18m
Hampshire 1.48
Gloucestershire 2.64
Basketball - Japan B League
6h 23m
Tochigi Brex 1.23
Brave Thunders Kanagawa 3.85
Volleyball - Russia Superleague Women
9h 18m
Sakhalin (w) 1.30
Dinamo Metar (w) 3.55
Ice Hockey - Czech Extraliga
11h
Bili Tygri Liberec 2.33
Draw 3.90
HC Ocelari Trinec 2.58
Saint Cloud Race 2 - Prix Antivari
Distance: 1500m
Track: Soft
Weather: Overcast
Start Time: 11:50 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 5. Urwald 5.80 5.60 5.20 - -
2.40 2.60 2.00    
2nd 11. Arise 3.60 5.00 3.40    
3rd 7. Kiev 2.10 2.10 1.70    
Exotics
Quinella (5/11) 30.90  
Exacta (5/11) 52.20  
Trifecta (5,11,7) 265.90  
First Four (5,11,7,10) 1220.70  
#   Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) Fixed Place SUPER + 5% (Place)
1
1. Gold Captain (9) 58kg
J: A Massin
67 95.50 9.01 12.55
2
2. Joly Diamant (11) 58kg
J: C Lecoeuvre
67 107.79 9.01 18.33
3
3. Tarascon (6) 58kg
J: Pc Boudot
2.81 3.00 1.41 1.74
4
4. Singasoumi (4) 58kg
J: C Soumillon
9.01 9.93 2.81 2.05
5
5. Urwald (8) 58kg
J: A Foulon
5.51 6.04 2.01 2.47
6
6. San Pablo (2) 58kg
J: V Cheminaud
18.10 20.74 4.41 5.73
7
7. Kiev (7) 58kg
J: M Guyon
6.51 6.25 2.21 2.16
8
8. Confetti (3) 58kg
J: T Trullier
14.10 16.86 3.61 4.47
9
9. Savoir Aimer (1) 58kg
J: E Hardouin
27 27.88 5.51 4.99
10
10. Arifushi (10) 58kg
J: M Barzalona
9.01 7.93 2.71 1.95
11
11. Arise (5) 58kg
J: G Benoist
9.01 12.13 2.81 3.73
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)