Upcoming matches...
Basketball - CZECH NBL MATCHES
49m
BK JIP Pardubice 1.19
SLUNETA Usti nad Labem 4.70
Soccer - Dutch Eredivisie
1h 19m
FC Utrecht 1.48
Draw 4.40
FC Groningen 5.70
Baseball - MLB Match
1h 59m
Baltimore Orioles (Cobb) 1.80
Detroit Tigers (Zimmermann) 2.04
Rugby League - UK Super League Match
4h 34m
Hull FC 1.61
Leeds Rhinos 2.26
Ice Hockey - NHL Match
7h 49m
Boston Bruins 1.81
Toronto Maple Leafs 2.00
Ice Hockey - NHL Match
8h 19m
Washington Capitals 2.04
Columbus Blue Jackets 1.79
Tennis - WTA Zhengzhou 2018 Match
10h
Mai Minokoshi 8.60
Yanina Wickmayer 1.05
Tennis - WTA Zhengzhou 2018 Match
11h
Xinyun Han 2.28
Danielle Lao 1.60
Australian Rules - AFL - Round 5
18h
Sydney Swans 1.29
Adelaide Crows 3.60
Cricket - County Championship Division One
18h
Essex 1.66
Lancashire 2.20
Te Rapa Race 10 - Munns The Mans Store
Distance: 1400m
Track: Slow9
Weather: Showery
Start Time: 2:29 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 2. Thunder Down Under 45.40 45.90 41.20 - -
9.20 8.20 8.90    
2nd 9. Calligraphy 2.80 3.80 4.00    
3rd 5. He's Cavalier 11.30 8.00 11.70    
Exotics
Quinella (2/9) 162.50  
Trifecta (2,9,5) 7257.30  
#     Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) Fixed Place SUPER + 5% (Place)
1 9x4
Form
1. Roc De Bank (9) 61kg
J: Darren Danis(a4.0)T: C J Wood
11.10 14.86 3.51 4.36
2 7x8
Form
2. Thunder Down Under (20) 60.5kg
J: Jordan Nason(a2.0)T: S Ralph
37 47.62 9.01 9.61
3 x19
Form
3. Wooden Edge (10) 59.5kg
J: Viktoria GatuT: C J Wood
13.10 16.12 4.01 4.89
4 6x3
Form
4. Whispering (19) 59kg
J: Alfred Chan(a2.0)T: S A Sharrock
8.51 10.14 3.01 2.68
5 x65
Form
5. He's Cavalier (22) 59kg
J: Rebecca Scott(a4.0)T: J Hatton
42 46.15 9.01 11.82
6 573
Form
6. Nomisma (12) 58.5kg
J: Leith InnesT: A W Pike
6.51 7.41 2.51 2.58
7 7x5
Form
7. Santiago (4) 58.5kg
J: Danielle JohnsonT: S B Marsh
27 25.89 7.51 7.41
8 145
Form
8. Break My Stride 57.5kg
Scratched
9 711
Form
9. Calligraphy (16) 57kg
J: Sam Weatherley(a1.0)T: C R Mccarroll
7.01 7.09 2.61 2.89
10 11
Form
10. Grand Rio (8) 56kg
J: Matthew CameronT: M Baker & A Forsman
8.01 7.09 2.81 2.79
11 x86
Form
11. Fame Seeker (17) 55.5kg
J: Sam SprattT: G Richardson & G Parker
47 36.60 12.10 9.30
12 x86
Form
12. Suffire (3) 55.5kg
J: Craig GryllsT: L O'sullivan & A Scott
27 25.26 7.51 6.46
13 231
Form
13. Endean Express (18) 55kg
J: Cameron LammasT: I B Kennedy
8.01 6.67 2.91 2.68
14 15x
Form
14. Tavis Star (2) 55kg
J: Michael McnabT: S Autridge & J Richards
13.10 15.39 4.11 4.89
15 572
Form
15. Keep On Coming (21) 54.5kg
J: Alysha CollettT: M Moroney & P Gerard
13.10 16.86 4.11 6.57
16 624
Form
16. Mahalo 54.5kg
Scratched
17 1x0
Form
17. Jessabeel (14) 54kg
J: Mark Du PlessisT: R A James
42 30.30 12.10 8.04
18 630
Form
18. Light Shadow (5) 56kg
J: Lynsey SatherleyT: Ms C Cameron
20.10 27.88 5.51 7.09
19 0x5
Form
19. Rocksun 56kg
Scratched
20 x04
Form
20. Winmotion 54kg
Scratched
21 102
Form
21. Travimyfriend 59kg
Scratched
22 495
Form
22. Valante 54kg
Scratched
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)