Upcoming matches...
Tennis - Challenger Bratislava
27m
Jonas Forejtek 1.90
Skander Mansouri 1.87
Volleyball - FIVB Nations League Women
27m
Bulgaria (w) 2.20
Serbia (w) 1.61
Baseball - Japan
1h 27m
Chiba Lotte Marines (H. Wakui) 2.10
Hiroshima Toyo Carp (A. Kuri) 1.73
Cricket - World Cup Matches
1h 57m
Afghanistan 13.25
England 1.02
Soccer - Australian NPL Queensland
1h 57m
Queensland Lions 1.36
Draw 4.75
Eastern Suburbs 6.50
Cycling - Tour De Suisse Stage 4
3h 42m
Alexander Kristoff 1.87
John Degenkolb 1.93
Water Polo - World League
6h 12m
Hungary 1.10
Draw 12.00
Canada 9.00
Basketball - Hungarian NB I. A
8h 57m
Szombathely 1.31
Kormend 3.30
Water Polo - World League
9h 42m
Japan 7.50
Draw 10.00
Spain 1.16
Rugby League - UK Super League
2d
London Broncos 2.00
Hull KR 1.80
Trentham Race 5 - Hanley Formula Premier
Distance: 2100m
Track: Good3
Weather: Overcast
Start Time: 1:10 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 5. Waisake 18.80 20.90 16.40 - -
4.60 4.00 3.50    
2nd 1. Collinstreet 3.00 2.90 2.70    
3rd 3. Johnny Lincoln 1.80 1.90 1.90    
Exotics
Quinella (5/1) 58.20  
Exacta (5/1) 75.10  
Trifecta (5,1,3) 694.10  
First Four (5,1,3,14) 8035.00  
#     Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) Fixed Place SUPER + 5% (Place)
1 165
Form
1. Collinstreet (2) 59kg
J: Johnathan ParkesT: S A Sharrock
7.51 8.04 2.51 3.10
2 052
Form
2. Franklin (8) 59kg
J: Matthew CameronT: M Baker & A Forsman
4.61 5.62 1.81 2.05
3 232
Form
3. Johnny Lincoln (5) 59kg
J: Robert HannamT: Ms L Latta
4.61 4.99 1.76 1.84
4 369
Form
4. Redcayenne 59kg
Scratched
5 214
Form
5. Waisake (1) 59kg
J: Samantha CollettT: S A Sharrock
22 19.69 4.81 4.78
6 122
Form
6. Diamond Belt (14) 58kg
J: Lisa AllpressT: K Gray
5.51 6.15 2.06 2.26
7 643
Form
7. Troup Road 57.5kg
Scratched
8 791
Form
8. Candy Cross (3) 57kg
J: Charlotte O'beirne(a3.0)T: Ms G Temperton
67 54.24 9.01 12.03
9 081
Form
9. The Midnight Shift (13) 57kg
J: Jake BaylissT: P P Mirabelli
37 41.53 7.01 9.40
10 864
Form
10. Lincoln Bay (10) 57kg
J: Madan Singh(a2.0)T: Ms L Latta
42 44.58 7.01 9.61
11 595
Form
11. Red Rascal (11) 57kg
J: Chris JohnsonT: A M Clement
52 29.56 8.01 6.99
12 482
Form
12. Serenity (9) 56.5kg
J: Leah HemiT: P & T Ebbett
20.10 19.80 4.61 5.20
13 050
Form
13. Vencedora (6) 56.5kg
J: Michael ColemanT: J R Wheeler
52 33.34 8.01 7.09
14 x52
Form
14. Cottoneva (16) 56kg
J: Timothy JohnsonT: S A Sharrock
14.10 15.81 3.81 4.26
15 403
Form
15. Remarx (7) 56kg
J: Ryan Elliot(a1.0)T: J R Wheeler
32 40.48 6.51 10.66
16 771
Form
16. Guillada (4) 55.5kg
J: Rosie MyersT: B E Newman
7.01 6.36 2.41 2.58
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)