Upcoming matches...
Golf - Cme Group Tour Championships - Tournament Matchup
10m
Brooke Henderson 1.96
Charley Hull 1.84
Tennis - WTA Taipei
40m
Valentini Grammatikopou 1.58
En-Shuo Liang 2.36
Volleyball - SOUTH KOREA V LEAGUE MENS
1h 10m
KB Stars 1.42
Suwon Kepco Vixtorm 2.85
Soccer - International Friendlies
1h 10m
Uzbekistan 1.54
Draw 3.70
Lebanon 6.40
Basketball - CHINESE
2h 45m
Fujian Sturgeons 1.39
Shandong Tigers 2.90
Cricket - Womens Twenty20 Internationals
6h 10m
India Women 1.01
Ireland Women 19.75
Ice Hockey - RUSSIAN KONTINENTAL
7h 10m
Ak Bars Kazan 3.55
Draw 3.70
CSKA Moscow 1.92
Handball - DENMARK HANDBALL MENS
8h 40m
Bjerringbro-Silkeborg 1.18
Sonderjyske 4.60
Gridiron - NCAAF
14h
Toledo 1.18
Kent State 4.90
Rugby Union - International Rugby Matches
2d
Italy 8.20
Australia 1.07
Scottsville Race 1 - Gcc Fever Maiden Plate
Distance: 1400m
Track: Soft
Weather: Overcast
Start Time: 9:56 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 2. Prince Of Promise 6.50 5.80 6.80 - -
2.20 1.50 3.00    
2nd 5. Rebel Circus 2.70 3.30 4.00    
3rd 1. Minaloushe Venture 1.50 1.70 1.70    
Exotics
Quinella (2/5) 28.90  
Exacta (2/5) 60.50  
Trifecta (2,5,1) 270.20  
First Four (2,5,1,8) 1636.90  
#   Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) Fixed Place SUPER + 5% (Place)
1
1. Minaloushe Venture (18) 60kg
J: B Lerena
3.91 3.52 1.62 1.53
2
2. Prince Of Promise (6) 60kg
J: W Kennedy
6.51 6.78 2.35 2.26
3
3. Dante's Rock (2) 60kg
J: S Veale
3.31 3.31 1.47 1.32
4
4. They Say (7) 60kg
J: D Schwarz(a1.0)
27 23.37 5.51 4.78
5
5. Rebel Circus (3) 60kg
J: S Brown
15.10 12.34 3.91 2.79
6
6. The Reformation (10) 60kg
J: K Sakayi(a4.0)
13.10 14.97 3.71 3.42
7
7. Burning Love 60kg
Scratched
8
8. Day's Of Thunder (15) 60kg
J: K De Melo
8.51 7.51 2.61 2.58
9
9. Foreign Policy (13) 60kg
J: J Samuel
122 131.83 20.10 36.70
10
10. Harry Flashman (5) 60kg
J: L Pagel
122 135.19 20.10 25.26
11
11. Inn Flitemode (12) 60kg
J: E S Ngwane
20.10 22.32 5.26 5.62
12
12. To The Regiment (4) 60kg
J: S Randolph
10.10 14.23 3.21 4.05
13
13. Volitaire 60kg
Scratched
14
14. Wicked Wolf (1) 60kg
J: M Yeni
72 59.59 16.10 11.50
15
15. Young Gun (8) 60kg
J: G Wright
122 94.03 22 22.21
16
16. Royal Bodyguard 60kg
Scratched
17
17. War Demon 60kg
Scratched
18
18. Roy's Baboon 60kg
Scratched
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)